Rekrutacja w sprzedaży

Buduję i rozwijam zespoły sprzedaży od 2005 roku

Od 12 lat jestem rekruterem, który specjalizuje się w rekrutacjach w sprzedaży. Jako konsultant budowałem i rozwijałem zespoły sprzedaży w strukturach międzynarodowych i krajowych, praktycznie w każdym segmencie rynku. Realizowałem projekty internacjonalizacji, mapowania rynków, replacementu. Swoje umiejętności rekrutacyjne rozwijałem zarówno w małych, jak i dużych agencjach pracy (Randstad), a także jako freelancer.

W 2017 podjąłem decyzję o zmianie i objąłem funkcję dyrektora sprzedaży w firmie produkcyjnej z branży chemicznej. Codzienne obowiązki związane z tworzeniem i wdrażaniem strategii sprzedaży, zarządzaniem zespołem handlowym, czy kierowaniem projektami globalnymi sprawiły, że zyskałem zupełnie nową optykę na proces rekrutacji sił sprzedaży.

Uważam, że w rekrutacji najważniejsze jest praktyczne doświadczenie, które pozwala zrozumieć cele strategiczne biznesu, a tym samym właściwie zdefiniować wymagania wobec kandydatów. Praktyka biznesowa ułatwia również komunikację z potencjalnymi kandydatami, którzy podobnie jak ja kierują działami lub zespołami sprzedaży. Projekty rekrutacji realizuję w formie zwinnej, natomiast moimi głównymi narzędziami są poszukiwania bezpośrednie i head hunting.